Atrakcje Ustki
Syrenka Ustecka
Lubiany przez miejscowych pomnik spoglądającej na morze siedzącej syreny z brązu oraz nadbrzeżna promenada.
Latarnia Morska Ustka
Zabytkowa latarnia morska zbudowana w 1871 roku, z galerią widokową.
Bunkry Blüchera
W latach trzydziestych ubiegłego wieku wielką budowę w Ustce wizytowały całe wycieczki nazistowskich działaczy i inżynierów. Właśnie tu Hitler planował zbudować jeden z ważniejszych portów III Rzeszy. Termin otwarcia inwestycji na wielką skalę zaplanowano na wiosnę 1941 roku. Z rozmachem rozpoczęto prace. Koszt budowy terminalu oszacowano w 1937 roku na zawrotną sumę 60 mln marek. W ciągu półtora roku trwania inwestycji, Niemcy zdążyli wydać około 10 mln marek. Do ukończenia dzieła zabrakło trzech lat. Gdyby nie wybuch wojny, być może któregoś wiosennego dnia w otwarciu wielkiej inwestycji w Ustce udział brałby sam Hitler? Nie stało się tak, ponieważ po zajęciu Gdańska wielki port na środkowym Pomorzu przestał być Niemcom potrzebny.
Kościół Rzymskokatolicki pw. Najświętszego Zbawiciela
Jest drugą świątynią oddaną gminie dla dokonywania obrzędów i odbywania nabożeństw. Kościół został poświęcony w 1888 r. jako świątynia protestancka, do kościoła katolickiego włączona została po II wojnie światowej w 1945r. Obecnym proboszczem jest ks. Marek Mackiw.
Oceanarium
Turyści mogą zobaczyć tutaj ponad 60 gatunków ryb ryb tropikalnych, słodko i słonowodnych, węża albinosa i legwana. W specjalnie podświetlanych ponad 20 akwariach pływają różne gatunki ryb z całego świata, między innymi: mureny, płaszczki, rekina, piranie i wiele innych gatunków ryb.
Rejsy po morzu
Gwarantują wspaniałą morską przygodę w pirackim stylu. Rejs trwa około 40 minut. W czasie sezonu letniego można popłynąć w romantyczne rejsy o zachodzie słońca z dyskoteką na pokładzie statku. Organizowane są także rejsy czarterowe z cateringiem. Dla zorganizowanych grup przewidziane są zniżki. Informacja pod numerem telefonu: 698 523 694. Statki cumują w porcie Ustka, obok Latarni Morskiej.
Kładka obrotowa w porcie morskim
Kładka dla pieszych w Ustce to jedna z atrakcji miasta. Znajduje się w porcie morskim, nad ujściem rzeki Słupi, łącząc wschodnią i zachodnią część Ustki. Przed oddaniem do użytku kładki w 2013 roku funkcję tę pełnił tylko most w głębi miasta.
Stalowa konstrukcja liczy prawie 58 metrów długości i 4 metry szerokości. Przeznaczona jest głównie dla pieszych, chociaż mogą z niej korzystać także karetki pogotowia oraz radiowozy. Kładka uruchamiana jest o każdej pełnej godzinie, a jej otwarcie trwa około 4 minuty. Z pewnością sam ten proces jest bardzo interesujący dla turystów.
Godziny otwarcia:
maj – wrzesień 9:00 – 24:00
październik – kwiecień 10:00 – 18:00
Kładka otwierana jest o każdej pełnej godzinie na 15 minut.
Rezerwat Przyrody Buczyna nad Słupią
Rezerwat przyrody Buczyna nad Słupią – leśny rezerwat przyrody na obszarze Wybrzeża Słowińskiego, na terenie gminy miejskiej Ustka. Został utworzony na mocy zarządzenia Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych z 29 grudnia 1987 roku, które weszło w życie 15 lutego 1988 roku.
Muzeum Ziemi Usteckiej
Muzeum Ziemi Usteckiej w Ustce – muzeum z siedzibą w Ustce. Muzeum jest prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Ustki, powstałe w 1993 roku. Idea utworzenia muzeum regionalnego w Ustce powstała w 1995 roku, kiedy to w usteckiej Bałtyckiej Galerii Sztuki została zorganizowana przez Towarzystwo wystawa, poświęcona 50-leciu miasta. W rok później rozpoczęto budowę gmachu muzeum, który miał być repliką XVIII wiecznego domu o konstrukcji ryglowej. Ostatecznie placówka została otwarta w czerwcu 2000 roku.
W muzeum prezentowana jest wystawa stała, poświęcona historii Ustki, począwszy od XIX wieku. Wśród eksponatów znajdują się m.in. dawne fotografie, przedmioty codziennego użytku, zabytki techniki. Część ekspozycji poświęcona jest nieistniejącej już Stoczni "Ustka". Ponadto placówka organizuje liczne wystawy czasowe.
Muzeum jest obiektem całorocznym, czynnym codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Wstęp jest płatny.